Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Yejku


Yejku
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Yejku to folk wesoły i radosny, tak jak dwie siostry, które tworzą człon zespołu. Marzena (śpiew i gra na skrzypcach) i Alicja (śpiew) od wielu lat związane z zespołami ludowymi zapragnęły stworzyć własny projekt muzyczny: zespoł nowoczesny, ale zarazem mocno zakorzeniony w rodzimej kulturze.

W skład zespołu oprócz sióstr wchodzą Jan Swoboda - grający na gitarze elektrycznej, Erwin Rudy wspierający grupę basem, akordeonista Adam Niesobski a także perkusista Adam Leon Jendrzyk. W maju 2012 roku ujrzała światło dzienne debiutancka płyta Yejku o tytule "Etno-miasto" na której znajduje się 11 autorskich piosenek oraz jeden cover "Oj chmielu chmielu" w całości nagrany podczas koncertu w Chorzowskim Centrum Kultury w październiku 2011 roku.

Zespół koncertuje, a także kręci teledyski. We wrześniu 2011 roku teledysk do piosenki "Takie nasze kochanie" został zrealizowany w starej Walcowni Cynku w Szopienicach. Teledysk do piosenki "Córuś ty musisz" prawie w całości nakręcony został w Chinach.

Więcej o zespole na stronie internetowej zespołu.

Materiał własny zespołu