Piirpauke „Ikiliikkuja – perpetuum mobile”

Piirpauke to już legenda fińskiego jazz folku. „Ikiliikkuja – perpetuum mobile” to album będący składanką najlepszych utworów tego zespołu. Dla wszystkich, którzy nie znają grupy Piirpauke jest to świetna pozycja, mogą bowiem zapoznać się z tym, co najlepsze.
Mnie zauroczyły przede wszystkim te utwory, które najgłębiej sięgają w stronę folku. Wśród nich są choćby „Imala Maika” i „Vastaa,Ystävä”.
Niektóre utwory spodobać mogą się również miłośnikom innego, niż folkowe grania. „Soi Vienosti Murheeni Soitto” przypomina momentami spokojne, instrumentalne ballady Mike`a Oldfielda, czy Gary Moore`a. „Joropo Lianero” może z kolei spodobać się fanom Jethro Tull, ale być może również King Crimson. Interpretacja „Rondo A La Turca” może się spodobać miłośnikom klasyki. Jak przystało na kapelę łączącą folk z jazzem, mają też coś dla wielbicieli tego drugiego gatunku.
W muzyce grupy Piirpauke sporo jest zabawy i radości. Muzyka jest ich pasją i oddają się jej z wielką przyjemnością. To zawsze zjednuje zespołowi słuchacza.
Mam nadzieję, że płyta znajdzie sobie fanów również u nas, bo tym, którzy Finów nie znają polecam ją gorąco.

Taclem
This entry was posted in Recenzje. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *