Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Wendy Crowe "The Way I Am"

Utwory : 1. Back On My Mind 2. Landslide 3. Sweet Pea 4. Muddy River 5. Fishin` in the Dark 6. Meridian 7. Let Me Be the One 8. The Way I Am 9. Second Time Around 10. Missing You
Wyd. Anteflow Records, Inc. 2012

Wendy Crowe "The Way I Am"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Czysty i bardzo stylowy, czasem tęskny a innym razem zmysłowy - taki właśnie jest głos Wendy Crowe. Jeśli dodamy do tego delikatny, pełny wyczucia akompaniament, z delikatnymi gitarami, muśnięciami smyczka na skrzypcach, czujnym brzmieniem mandoliny - otrzymamy album pełen barw. Choć rzeczywiście dominują na nim pozytywne myśli i dźwięki, to nie brak też miejsca na chwilę zadumy.
Wendy dobrze czuje się również w folkującym country/bluesie, takim jak "Sweet Pea". Mam jednak wrażenie, że amerykańskie ballady folkowe ("Landslide", "The Way I Am", "Missing You") i proste acz piękne piosenki ("Muddy River", "Back On My Mind", "Let Me Be the One"), to jej prawdziwy żywioł.
Warto zauważyć, że ta pięknie śpiewająca dziewczyna ma też niemały talent do pisania piosenek. Co prawda aranżacje również pomagają nieco tym utworom, ale same piosenki bronią się nawet bez ubierania ich w szatki z pogranicza country i folku. To po prostu dobre piosenki.

Rafał Chojnacki