Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Tony O'Leary "Pump the Box"

Utwory : 1. Rollick -N- Skipper 2. Far Away in Australia 3. Uncle Frank O'Leary's Labrador 4. Red is the Rose 5. Livin in a Syncrude Eye 6. Lilting Banshee 7. The Star of the County Down 8. Cooley's Reel 9. The Flower of the Strabane 10. Smash the Window 11. The Banks of the Lee 12. Oslo Waltz 13. Black Gold 14. Sitting on a Fort McMurray Bus 15. The Happy One Step
Wyd.

Tony O
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Tony O'Leary to muzyk z Nowej Funlandii, który jest przedstawicielem sceny muzycznej zwanej Irish Newfoundland. Jego najnowszy album nosi tytuł "Pump the Box", koncepcja tej płyty nawiązuje do kanadyjskich Kithchen Party. Tony muzykuje tu z zaprzyjaźnionymi instrumentalistami, przez co otrzymujemy muzykę radosną, żywiołową i autentyczną.
Tony gra na boksie, specyficznej odmianie akordeonu guzikowego, powracającego ostatnio do łask wśród muzyków folkowych. Wraz z innymi akustycznymi instrumentami, boks tworzy świetną mieszankę, zarówno przy tanecznych rytmach, jaki i w nastrojowych balladach.
Po wysłuchaniu utworów takich jak: "Rollick -N- Skipper", "Lilting Banshee" i "Cooley's Reel" można się zacząć zastanawiać czy to w ogóle możliwe żeby ktoś grał na akordeonie z taką werwą. Jako że wśród zaproszonych do nagrań muzyków pojawiają się ludzie kojarzeni z takimi zespołami, jak The Fables czy The Irish Descendents, to wiadomo, że musimy spodziewać się pierwszoligowego grania.
"Far Away in Australia", "Red is the Rose" czy "The Banks of the Lee" to oszczędnie, ale ciekawie zaaranżowane piosenki. Mają w sobie ten wyjątkowy klimat, charakterystyczny dla wykonawców, którzy dobrze czują się w obranej przez siebie stylistyce.

Taclem