Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Tomasz Szwed "Ślady, tropy, ścieżki..."

Utwory : 1. Geordie 2. A Gipsy Rover 3. Glencoe 4. The stovtest man in a 42 5. I saw three ships 6. Next market day 7. One more day 8. John Peel 9. Roll the cotton down 10. Lonesome road 11. Swing low, sweet Chariot 12. Bound for South Australia
Wyd. JD Music

Tomasz Szwed "Ślady, tropy, ścieżki..."
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Dziwna to reedycja. Zwykle wydając kompaktowe wersje starych nagrań dodaje się piosenek, by płyta była atrakcyjniejsza. Tu mamy do czynienia z działaniem przeciwnym. Zaprezentowano nam bowiem 12 z 18 utworów z płyty "A Gipsy Rover". Jak udało mi się ustalić są to te piosenki, które wykonawca uznał za najciekawsze z tamtego wydawnictwa i które najmniej się zestarzały.
Tomasz Szwed to jeden z pierwszych w Polsce wykonawców, który sięgnął po szkockie, irlandzkie i brytyjskie ballady. Od lat związany ze środowiskiem country, pokazał polskim słuchaczom gdzie tkwią prawdziwe korzenie tej muzyki.
Wśród zaproszonych na tą płytę muzyków sesyjnych znaleźli się między innymi Dariusz Sojka i Maciej Paszek, muzycy folkowej grupy Carrantuohill. Nie zabrakło też znanych muzyków countrowych: Dariusza Czarnego i Krzysztofa Gabłońskiego. W takim repertuarze Tomasz Szwed czuje się zdumiewająco dobrze. Jego angielski nie razi, brzmi dość naturalnie. Piosenek słucha się nieźle, dobrano je dość zróżnicowanie.
Dobrze, ze ktoś ukazał nam te archiwalne już dziś nagrania, pokazujące nieco inne oblicze Tomasza Szweda, szkoda jednak, że nie wydano tego materiału w całości.

Taclem