Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Stonehenge "Magic of Celtic Music"

Utwory : 1. The Rocky Road To Dublin/ O`Dowd`s Reel/ Within A Mile Of Dublin 2. Hornpipe An Cora Donn/ Hornpipe Long Way/ Hornpipe Surprise 3. Hornpipes 4. Donegal Reel 5. Speed The Plough/ The Spey In Spate/ The Ale Is Dear 6. Dik Sands Clog Dance/ The Boys Of Blue Hill 7. Yeil Yeil 8. Kerryman`s Daughter/ O`Keefe`s Plough/ Sligo Maid/ Hummors Of Ballinahinch/ Gravel Walk/ Out By East Da Vong 9. Foggy Dew 10. Londonderry Hornpipe 11. Cooleys/ The Dawn/ Mullingar Races 12. Hummors Of Glendart/ Saddle The Pony/ Barian O`Lynn 13. The Ashgrove
Wyd. Stonehenge 1998

Stonehenge "Magic of Celtic Music"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Debiutancka płyta naszych rodzimych celtic rockowców, to album dość zachowawczy. To płyta z jednej strony bliższa muzyce folkowej, bez rockowych naleciałości, a z drugiej po prostu bardzo "polska". Dlaczego Właśnie tak ją określam? Po prostu Stonehenge brzmi tu podobnie jak kilka innych polskich zespołów grających w tamtym czasie.
Pod względem wykonawczym już na debiucie słychać, że zespół ciekawie się zapowiada, ale to jeszcze nie to. Są tu już natomiast charakterystyczne dla nich przeróbki irlandzkich piosenek na utwory instrumentalne, łącznie ze słynnymi "The Rocky Road To Dublin" i "Foggy Dew".
Mimo akustycznej formuły są tu fragmenty, które mają rockową motorykę. Tak jest choćmy w momencie, kiedy z melodii "The Spey In Spate" przechodzimy w "The Ale Is Dear". Na tej płycie to tylko kilka fragmentów, ale zapowiadają one mocniejsze brzmienie zespołu.
Płyty całkiem nieźle się słucha, ale jeśli znacie aktualne oblicze Stonehenge, to możecie być nieco zaskoczeni.

Taclem


Powiazane artykuly
    Artykul: Wywiad: Stonehenge