Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Shooglenifty "Troots"

Utwory : 1 McConnell’s Rant 2 Excess Baggage 3 The Trim Controller 4 Charlie and the Professor 5 Laureen’s Tune 6 Ful’ Tae the Heid o’ Troots 7 The Eccentric 8 The Patient Nurses 9 Walter Douglas MBE 10 Jane’s Dance
Wyd. Shoogle Records 2007

Shooglenifty "Troots"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Grupa Shooglenifty już dawno przestała szokować, czasem jeszcze czymś zaskoczy, ale generalnie wiadomo już, że wykręcona muzyka jaką proponują, to ich własny styl. Połączenie rozmaitych motywów z celtyckim graniem zdaje się przychodzić im z tak niezwykłą łatwością, że aż trudno w to uwierzyć.
Sporo tu elektroniki, która subtelnie łączy się z folkowym, akustycznym graniem. To słychać już od otwierającego album utworu "McConnell’s Rant".
Sporo tu celtyckich wycieczek w różne rejony. "Excess Baggage", "The Eccentric" czy "Jane’s Dance" to najlepsze przykłady takich właśnie utworów.
Czasem zaś, jak w "Charlie and the Professor" mamy nawiązania do bardziej tradycyjnego irlandzkiego grania, niemal w stylu celidh, tylko nieco nowocześniej pomyślanego.
W takim zestawie uderza nas tradycyjnie brzmiąca instrumentalna ballada "Laureen’s Tune", w której znika elektronika i rockowe wstawki. Zespół brzmi tu niemal jak Planxty w swoich najlepszych latach.
Warto też zwrócić uwagę na inny utwór, który odstaje od pozostałych tempem, jest wolniejszy, nieco majestatyczny i doskonale się go słucha, mimo ciężkiego, powolnego rytmu. To "Walter Douglas MBE", przedostatni utwór na płycie.
Shooglenifty nagrali kolejną świetną płytę i chyba nikt tym faktem nie będzie zbytnio zaskoczony. Mam wrażenie że pomysłów mają w głowach jeszcze bardzo, bardzo dużo. Oby tylko chciało im się realizować je w formie tak udanych albumów, jak "Troots".

Taclem