Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Shamrock (Polska)


Shamrock (Polska)
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół działa przy Regionalnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Suwałkach
Jest jednym z najciekawszych brzmień muzyki celtyckiej w Polsce. Występy na licznych festiwalach, przeglądach i koncertach pokazały, że potrafi wciągnąć do zabawy wszystkich - bez względu na wiek. Chociaż muzycy nie ukrywają swoich fascynacji folklorem irlandzkim, z równie dobrym powodzeniem wykonują utwory ludowe, których źródłem są archaiczne pieśni i melodie Suwalszczyzny. Autorskie aranżacje nadają ich utworom raz swojskie słowiańskie brzmienie, raz taneczność irlandzkich pubów, a innym razem doprawiają im ostre, rockowe pazury
Latem `96 członkowie zespołu gościli w Szkocji i Irlandii, gdzie brali udział w festiwalu muzyki celtyckiej w Sligo. Bezpośredni kontakt z żywiołową muzyką oraz pubowe sesje z irlandzkimi muzykami okazały się bardzo owocne.
Byli gośćmi największych festiwali folkowych w kraju, m. in.: Euro Folk 2000 - Sanok, Dowspuda `96 - 2000, Celt 2000 - Poznań, Folk Fest `98 - Krotoszyn oraz Konkurs Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" 2000 w Warszawie.
Latem 2000 grupa brała udział w festiwalu "Blues, Country, Rock" na Litwie, gdzie odbyła trasę koncertową. Prócz tego zespół zagrał wiele większych i mniejszych koncertów w całym kraju. Był gościem obok takich gwiazd jak BRAINSTORM ,OTTAWAN- legenda muzyki disco oraz SKAMP - uczestnik festiwalu Eurowizji reprezentant Litwy- zdjęcia z tej imprezy oraz plakat można zobaczyć na naszej stronie.
Ci, którym spodobała się muzyka zespołu mogą jej słuchać z debiutanckiej kasety zatytułowanej po prostu "Shamrock" W grudniu 2001 r. zespół wydał swoje dwie płyty pt. SZKOCJA oraz składanka z utworami muzyki irlandzkiej CELTIC- wydawca FUTUREX.
2003 rok to okres wielu koncertów w całej Polsce, wizyta w programie TVP1 "Kawa czy Herbata" oraz koncert na żywo w Polskim Radiu Białystok. Jednak najważniejszym wydarzeniem dla zespołu w 2003 r.była nominacja no nagrody FRYDERYK 2002 w kategorii Etno/Folk za składankę CELTIC.

Skład zespołu:
Ewa Bogdan - skrzypce
Agnieszka Basałaj - śpiew
Jerzy Puza - akordeon
Bogdan Topolski - gitara
Bernard Bogdan - gitara basowa
Adam Tyczkowski - perkusja

Materiał wlasny zespołu

MP3
 Matulu Polski Folk-Rock1.6 MB
 Opowieść Celtycki Folk-Rock1.7 MB
 Jeszcze nie czas Folkowa kolęda2.7 MB