Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Samhain


Samhain
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół powstał w wyniku fascynacji kulturą celtycką Marka Strzałkowskiego, który od zawsze związany był z żeglarstwem, a jak wiadomo, od "szant" to już tylko mały kroczek do tradycji Irlandii, Szkocji, Walii ... I tak w 1999r wraz z małżonką Kasią założyli zespół, który do dziś gra tylko tradycyjne tańce celtyckie, głównie irlandzkie, (pochodzące z różnych regionów zielonej wyspy) oraz piękne, nastrojowe ballady i rebel songi.
Samhain zadebiutował w 1999 r. koncertem z okazji Dnia Św. Patryka w jednym z lubelskich pubów, wspomagany przez dwóch członków zespołu Pankharita (muzyka andyjska) Jerzonsa Korola i Roberta Kubę, który do dziś gra w Samhain.
Skład zespołu dosyć często się zmieniał, ale trzon do dziś pozostaje bez zmian. Do wspólnego muzykowania grupa zapraszała wielu instrumentalistów, aby znaleźć to najbardziej odpowiadające brzmienie. Po kilku latach wykształciło się dzisiejsze instrumentarium: dwoje skrzypiec, whistle, flet, queny, bodhran, gitary, bas, akordeon, a czasem też fortepian.
Lubelska grupa współpracuje z warszawską formacją tańca irlandzkiego Reelandia, przy pomocy której udało się otworzyć filię szkoły tańca irlandzkiego Ua Niall w Lublinie.
Samhain koncertuje w całej Polsce, ale najczęściej można tę grupę usłyszeć w rodzinnym mieście - Lublinie.

Obecny skład zespołu:
Katarzyna Wasilewska-Strzałkowska
Krzysztof Nowacki
Anna Oskroba
Robert Kuba
Marek Strzałkowski
Ireneusz Bachonko
Radek Staniak
oraz gościnnie Marek Korczakowski

MP3
 Humours Of Ennistymon Set Muzyka celtycka4.1 MB
 Parcel of Rogues Muzyka celtycka5.2 MB
 Farewell To Ireland Muzyka celtycka2.9 MB
 Scholar Set Muzyka celtycka3.2 MB
 Scotland... Muzyka celtycka3.7 MB
 Ye Jacobites Muzyka celtycka4.4 MB