Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Rura "Rura"

Utwory : 1. Od Kijeva do Liubien 2. Pshchulka Maja 3. Moja ljubov 4. Puzo 5. A la la lu la lu li 6. Mobilna Rura 7. Gandzia 8. Kolhoz 9. Podruga 10. Ja, my i wy 11. Niemci 12. Policaj 13. Misjac 14. Vin si gnivaje 15. Siadu na plechi 16. Kabanchik 17. Strashnyj blues 18. Pashalna 19. Ogura 20. Rura
Wyd. Komolibus 2009

Rura "Rura"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Miłośników wesołych dźwięków zza wschodniej granicy nigdy w Polsce nie brakowało. Ukraińscy Punk-folkowcy z grupy Rura mogą więc liczyć na spore grono fanów nad Wisła. Język ukraiński, punk, ska i folk - to recepta na długowieczność. No może z tym ostatnim to lekka przesada. W końcu pewnie za jakiś czas z tego krążka zostanie tylko kilka osłuchanych piosenek, a reszta odejdzie w zapomnienie. Ale choćby dla tych kilu utworów warto płyty posłuchać.
Do tych lepszych kawałków na pewno należy otwierający album utwór "Od Kijeva do Liubien". Doskonale brzmią "Moja ljubov", "Kolhoz" i "Mobilna Rura". Miłośników przaśnego folk rocka na pewno ruszy "Gandzia", bardziej nastrojowo nastawionym na pewno spodoba się "Policaj".
Polubiłem też cięższe brzmienia w utworach takich, jak: "Misjac" czy "Kabanchik". Je również mogę z czystym sercem polecić.
Korzenie Rury tkwią w popularnej również u nas ukraińskiej kapeli Perkalaba. Być może dlatego tak urzeka nas żywiołowość tego rodzaju muzyki, że u nas niewiele tego rodzaju grania, a u Ukraińców można już mówić o solidnej scenie punk-folkowego, czy też ogólniej, folk-rockowego, grania. Mam więc pewność, że tamtejsza scena jeszcze nie raz da nam powód do zazdrości.

Taclem