Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Pchnąć w tę łódź jeża


Pchnąć w tę łódź jeża
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Pochodzenie nazwy (dla ciekawskich): to fragment pangramu „pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig”, czyli zdania, w którym występują wszystkie litery polskiego alfabetu, jednak użyte tylko jeden raz.

Krótka historia zespołu:
Zespół „Pchnąć w tę łódź Jeża” po raz pierwszy wystąpił w lutym 2005 r. podczas zimowej edycji Portu Pieśni Pracy w Tychach. Od tego czasu gościł na scenach festiwali żeglarskich i wodniackich w całej Polsce.
Jesteśmy grupą przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki i wszelkich odmian wodniactwa (czynnie uprawiamy żeglarstwo, wioślarstwo, nurkowanie...) oraz ogromna fascynacja folkiem całego świata.
Teksty autorskie powstają na motywach opowieści, legend, biografii ( np. teksty o kobietach-piratach). Staramy się również „odkrywać” na nowo dla scen szantowych zapomniane lub nie wykonywane do tej pory piosenki (np. utwory autorstwa Harry Robertsona).
W poszukiwaniach muzycznych nie wytyczamy sobie żadnych granic geograficznych, historycznych, kulturowych. Dotyczy to zarówno melodii jak i instrumentarium. Żeglujemy wśród dźwięków melodii wszystkich krajów i kontynentów.
W aranżowanie utworów wkładamy bardzo dużo pracy dlatego repertuar powstaje powoli. Obecnie prezentowany repertuar inspirowany był głównie muzyką łotewską, celtycką, skandynawską.

Skład :
1. Kasia - śpiew, drumla, tamburyn
1. Justyna - skrzypce, śpiew
3. Justi - śpiew, „przeszkadzajki”
4. Tomek - śpiew, gitara
5. Krzysiu - gitary, digeridoo
6. Mateusz - akordeon guzikowy, śpiew
7. Kuba - udu, tar, cajon, dzwonki

MP3
 Za górami, za lasami Polski folk4.9 MB