Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

O`Death "Broken Hymns, Limbs and Skin"

Utwory : 1. Lowtide 2. Fire On Peshtigo 3. Legs To Sin 4. Mountain Shifts 5. Vacant Moan 6. A Light That Does Not Dim 7. Grey Sun 8. Home 9. Leininger 10. Crawl Through Snow 11. Ratscars 12. On An Aching Sea 13. Angeline 14. Lean-To
Wyd. City Slang 2008

O`Death "Broken Hymns, Limbs and Skin"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Pod enigmatyczną nazwą O`Death kryje się szalona ekipa z Nowego Jorku, która łączy w swojej muzyce folkową melodykę z punkową motoryką. Mimo że wiele tu akustycznych brzmień, to ich muzyce nie brakuje energii i ognia.
Począwszy od otwierającego płytę "Lowtide", przez pijany walc w "Mountain Shifts" i niepokojący "Home", po kończący płytę "Lean-To" mamy do czynienia z brzmieniami, które sami muzycy określają jako "americana-gypsy-punk". Nie ma tu jednak ludowych cygańskich melodii, jest za to poetyka, która kojarzyć może się właśnie z dzikim i wolnym światem szalonego taboru. Jeżeli czytając te słowa macie cały czas w głowie muzykę grupy Gogol Bordello, to trop jest dobry. Zespoły te oczywiście bardzo się różnią. Ale szczerze mówiąc gdybym miał wybrać ciekawszą propozycję muzyczną, to prawdopodobnie wygrałaby mniej znana grupa. O`Death są p prostu bardzo oryginalni, a Gogole już nieco się ograli.
Charakterystyczną cechą zespołu o tak niewesołej nazwie jest fakt, że wiele utworów granych jest raczej w minorowych tonacjach. Cóż, wyraźnie funeralny klimat chyba grupie O`Death odpowiada. Dla mnie też okazuje się w ich wydaniu interesujący.

Rafał Chojnacki


Kup w Amazon.com
Broken Hymns, Limbs and Skin"