Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Nuthouse Flowers "Ship of Fools"

Utwory : 1. Ship Of Fools (Part II) 2. Streams Of Whiskey 3. Sue`s Train 4. The March 5. New Year`s Eve 6. Lord Of The Dance 7. Don`t Come Back 8. Rain Street 9. Pub Waltz 10. The Leaving Of Liverpool 11. Passion It`s Business 12. Sweet Island Of Green
Wyd. Nuthouse Flowers 2005

Nuthouse Flowers "Ship of Fools"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kilka lat temu, po zapoznaniu się z płytami "Waiting" i "Slainte!" niemieckiej formacji Nuthouse Flowers uznałem ich za jeden z najlepszych cover-bandów zespołu The Pogues. Na "Ship of Fools" to już jednak kapela nieco bardziej doświadczona. Owszem, są tu dwa covery kapeli Shane`a MacGowana ("Streams Of Whiskey", "Rain Street"), jednak to raczej prezent dla styrych fanów i drogowskaz dla miłośników celtyckiego rocka. O sile tego albumu stanowią jednak autorskie kompozycje.
Rewelacyjne folk-rockowe granie w bardzo dobrym stylu można spotkać choćby w "Sue`s Train", "Sweet Island Of Green" czy tytułowym "Ship of Fools". Mamy też sympatyczną, `walcującą balladę` zatytułowaną po prostu "Pub Waltz". Oprócz tego grupa Nuthouse Flowers serwuje nam też dwa standardy - "Lord Of The Dance" i "The Leaving Of Liverpool". Nie są może zagrane jakoś bardzo wymyślnie, a za to bez problemu wchwyci je ucho każdego bywalca irlandzkich pubów.
Oprócz elementów charakterystycznych dla celtyckiego rocka pojawia się też nieco amerykańskiego grania. "New Year`s Eve" czy "Don`t Come Back" to przykłady takich właśnie kompozycji. Czasem do głosu dochodzi też bardziej rockowe oblicze zespołu, mogace kojarzyć się z graniem Boba Geldofa,tak jest choćby w "Passion It`s Business".
Jak już wspomniałem zespół dojrzał. Ich własne utwory nie brzmią już jakby należały do innej kapeli. To spory pozytyw, gdyż rynek celtyckiego rocka rozwija się i dobrze jest widzieć, że tak sympatyczna kapela, jak Nuthouse Flowers nie stoi w miejscu.

Taclem