Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Milagro Acustico "Siqiliah. Terra d'Islam"

Utwory : 1. A terra mia 2. La saracena 3. Soffio d'Oriente 4. 'U mantu di la notti 5. Omar el Segir 6. L'acqua duci 7. Alhambra 8. Iardinu ammucciatu 9. Supra a me Terra 10. Siqiliah
Wyd. Look Studio 2007

Milagro Acustico "Siqiliah. Terra d
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Przy pierwszym przesłuchaniu albumu "Siqiliah, Terra d'Islam" zdziwiłem się, że taka muzyka mogła powstać w statecznych murach Wiecznego Miasta. Milagro Acustico to grupa z Rzymu, ale muzyka którą wykonują ma swoje korzenie w zupełnie innej części basenu Morza Śródziemnego.
Jak wskazuje nam tytuł płyty na "Siqiliah" znajdziemy ogniste brzmienia typowe dla krajów arabskich. Milagro Acustico sięgają po repertuar tego rodzaju już od dawna, mają na swoim koncie kilka albumów, które łączą kulturę włoską z arabską. Mam jednak wrażenie, że do nagrania takiej płyty potrzeba czegoś więcej, niż tylko muzycznej biegłości, którą nabywa się z czasem, grając kolejne dziesiątki koncertów. Chodzi tu o miłość do sztuki. Muzycy Milagro Acustico niewątpliwie kochają to co grają. Niemała w tym zasługa muzyków arabskiego pochodzenia, wspierających włoski zespół. Jednak wokalistka Patrizia Nasini jest Włoszką, a doskonale sobie radzi z klimatem na tej płycie.

Taclem