Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Mattias Pérez Trio "MP3"

Utwory : 1. Polska efter Ritäkt Jerk 2. Grabla Schottis 3. Vals efter Kristian Oskarsson 4. Polska efter Erik Sohlberg 5. Frykerud 6. Fanitullen 7. Metbäcken 8. Reiländer/Korv och mos 9. Jag gar i tusen tankar 10. Pols fran Elverum 11. Polska i Smalandstradition 12. Fiskens vals 13. Polska efter Kling 14. Springar fran Valdres/Polska fran Eda 15. Polska efter Hans W. Brimi fran Oppland, Norge 16. Norsk reiländer fran Östagder
Wyd. Nordic Tradition 2007

Mattias Pérez Trio "MP3"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

"Mp3" to bynajmniej nie nazwa popularnego formatu plików dźwiękowych, to po prostu skrót od nazwy zespołu. Mattias Pérez Trio specjalizuje się tradycyjnej muzyce szwedzkiej. Mimo, że grają tu głownie skrzypce (duet skrzypaczek) i gitara, to jednak trudno mówić jedynie o tradycyjnym brzmieniu. O ile głowne partie muzyczne, grane przez Ninę Anderberg i Mię Gustafsson wiodą nas w kierunku skandynawskich tradycji, o tyle grający na gitarze i mandoli Mattias Pérez przemyca do swojej gry elementy innych gatunków. Nic dziwnego, w końcu gitara nie jest instrumentem z północy.
Dzięki staraniom Mattiasa pojawiają sie tu nutki lekkiego jazzu, z tym że są ledwie wyczuwalne.
Muzyka skandynawska ma to do siebie, że oferuje dość szerokie spektrum barw. Od wolnych, bardzo zimnych, czasem nawet mrocznych melodii, po żywe tańce, kojarzące się z wiosennymi świętami. Mattias Pérez Trio wykonują ją lekko i z wyczuciem.

Taclem