Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Labirinto "Cidiciamo"

Utwory : 1. Deccio 28.8.2009 2. Lullabyebye 3. Garrett Barry's Jig/The Mountain Dairymaid/I would hurry along 4. Dalvi's got the Blues! 5. Va' Pensiero 6. The Corn Thresher/Na Sioga/The Rights of Man (and Woman) 7. Pensiero Ritorno
Wyd. Labirinto 2010

Labirinto "Cidiciamo"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

"Cidiciamo", to solidny kawał celtyckiego rocka, podbarwionego romansem z bluesem i to nawet czasem w nieco cięższym odcieniu. Co ciekawsze osiągnięto taki efekt przy minimalnej liczbie środków.
Szwajcarska grupa Labirinto, to dwie osoby - Chiara Pedrazzetti i Sean Lanigan. Ona jest przede wszystkim harfistką, on gitarzystą. Chiara jest uczennicą słynnej włoskiej harfistki celtyckiej, Lorenza Ceruti-Pollini. Z kolei Sean jest irlandzkim gitarzystą na co dzień grającym w zespole Ireland Maiden, wykonującym covery najbardziej znanej heavy metalowej grupy świata. Słychać to zwłaszcza w świetnie skrojonej kompozycji "Dalvi's got the Blues!".
Utwory z tej płyty, to głównie autorskie kompozycje, choć znalazło się tu też trochę miejsca na tradycyjne melodie. Wykonanie jest na tyle ciekawe, że przez te czterdzieści minut nie sposób się nudzić. Inna sprawa, że gdyby płyta trwała powiedzmy 70 minut, mogłoby to wyglądać inaczej. Ale póki co jest ciekawie i nietypowo. Tak trzymać.

Rafał Chojnacki