Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Kilkenny Knights "Brady`s Pub Tales"

Utwory : 1. Raise Your Pints 2. Piperdemon 3. Rebel 4. Wake Up Sweet Sally 5. Adam The Hunter 6. The Devil Rocks With Us7. Dance! 8. Final Course 9. Wind In My Sails 10. Never Rest 11. Coming Home 12. A Drinker’s Song 13. O’Farrell’s Chest 14. Not A Friendly Farewell
Wyd. Kilkenny Knights 2014

Kilkenny Knights "Brady`s Pub Tales"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Sympatyczny punk-folk zagrany bez zbędnego zadęcia przez ósemkę muzyków z Bawarii, to pomysł na irlandzko pubowe granie podane w sposób, w którym jest miejsce na melodie rodem z Zielonej Wyspy, ale jest też trochę lekko zagranego punka, zbliżającego Kilkenny Knights do the Levellers. W innych utworach słychać naleciałości Flogging Molly`s czy nawet The Pogues. Nie jest to jednak mankament, a jedynie świadomość korzeni, bez której trudno dobrze grać taką muzykę.
Dość szerokie instrumentarium powoduje że co chwilę dzieje się coś nowego. W tak rozbudowanym składzie rzeczywiście nie można się nudzić, nawet przy balladzie takiej jak "Rebel".
Tym co przede wszystkim zwraca uwagę na zawarte na "Brady`s Pub Tales" piosenki, jest zdolność, z jaką niemieccy muzycy komponują i piszą teksty, które świetnie wpasowują się w punk-folkowy klimat oparty na celtyckim graniu. Wcześniej za taki talent można było pochwalić chociażby muzyków grup takich jak Fiddler`s Green czy Across The Border. Dziś dołączają do nich Kilkenny Knights.
Album "Brady`s Pub Tales"to świetny pomysł na wieczór przy piwku lub... jazdę autostradą. Niemcy mają sporo takich zespołów, pewnie dlatego że mają dużo autostrad. Po polskich drogach krajowych raczej trudno byłoby jechać w rytm takiej muzyki.

Rafał Chojnacki