Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Keltikon "Agenbite of Inwit"

Utwory : 1. Agenbite of Inwit 2. Bonnie Ship the Diamond 3. Seven Ships 4. Mariner`s Tale 5. The Diving Dutchman 6. Away to Fight 7. The Blackbird 8. Hold On Tight (The Battle Begins) 9. Each Other`s Dream (Aphrodite) 10. Taliesin`s Poem
Wyd. Folks Alive 2014

Keltikon "Agenbite of Inwit"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Szwajcarska grupa Keltikon postanowiła rozsiąść się na skrzyżowaniu dróg, na których z jednaj strony nadjechali angielscy klasycy folk-rocka z The Levellers, z drugiej zaś amerykańscy celtic-punkowcy z Dropkick Murphy`s. Wyszedł z tego zestaw fajnych, przebojowych, ale w sumie dość ponurych kawałków, w których elektrycznym gitarom towarzyszą dudy.
Dominują tu autorskie utwory, z których większość napisał grający na gitarze i dudach wokalista Iain Duncan. Kilka utworów napisał również drugi gitarzysta, Olaf Ohl, który jest głównym wokalistą zespołu. Do tego dołączono dwa tematy tradycyjne, popularny "Bonnie Ship the Diamond" i nieco mniej znany "The Blackbird".
Sporo na tej płycie tematów morskich, takich jak choćby przebojowy "Seven Ships" czy napisany z przymrożeniem oka "The Diving Dutchman", opowiadający o atomowej łodzi podwodnej. Warto zwrócić uwagę na teksty Duncana, ponieważ pisze on z dużym poczuciem humoru.
Świetne wrażenie robi ballada "Away to Fight", brzmiąca jak tradycyjny celtycki numer. Natchniony utwór "Hold On Tight (The Battle Begins)" jest z kolei nieco zbyt przerysowany pod kątem dramatyzmu, choć trudno mu odmówić uroku. Jednak prawdziwym wyzwaniem dla zespołu musiało być zamknięcie płyty. "Taliesin`s Poem", to rewelacyjny progresywny folk-rock w bardzo dobrym stylu. Ten utwór trwa prawie 10 minut, ale chętnie się do niego wraca.

Rafał Chojnacki