Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Jonathan Byrd & Dromedary "The Sea & The Sky"

Utwory : 1. True Companion 2. The Young Slaver 3. I`ve Been Stolen 4. Gold Coast 5. I`m So Lost 6. Verdigris Intro 7. Verdigris 8. Little Bird 9. The New World 10. The River Girl 11. The Sea And The Sky 12. For You
Wyd. Waterbug 2003

Jonathan Byrd & Dromedary "The Sea & The Sky"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Amerykańskie granie w bardzo dobrym stylu - tak pokrótce można by w skrócie opisać materiał nagrany na tej płycie. Jednak tak lakoniczna recenzja krzywdziłaby z pewnością album Jonathana Byrda. Warto więc zaznaczyć, że to album ciekawy i różnorodny. Na dodatek piosenki można nazwać współczesnymi pieśniami morza, większość bowiem dotyczy morskich, lub nadmorskich klimatów.
Ballady takie jak "True Companion", "I`m So Lost" czy "The River Girl" urzekają poetycką nostalgią i spokojnym, pełnym opanowania wykonaniem.
Z kolei szybsze, bardzo folkowo brzmiące utwory, jak "The Young Slaver" czy "The Sea And The Sky" przynoszą nam kawał dobrze zagranej muzyki do zabawy. Troszkę tu country i bluegrassu, w sam raz by folk zza Oceanu nabrał swego niepowtarzalnego klimatu.
Jonathan Byrd okazuje się świetnym songwriterem w kategorii folk. Posłuchajcie piosenki "I`ve Been Stolen" i oceńcie czy nie brzmi stylowo, jak dawne utwory folkowe. Dużo ludowego mieszania, aczkolwiek w bluegrassowo-jazzującym stylu znajdziemy też w instrumentalnej kompozycji "Gold Coast".
Nieco psychodelii w rozbudowanej kompozycji "Verdigris" dodaje płytce artystycznego smaku. Po chwili jednak, wraz z utworem "Little Bird" wracamy na folkowe podwórko. Inna wycieczka, to instrumentalny utwór "The New World", kojarzący się nieco z muzyką ze starego filmu.
Zarówno Byrd, jak i towarzyszący mu w tych nagraniach muzycy, to starzy wyjadacze. Nie powiedzieli jednak ostatniego słowa i mam wrażenie, że jeszcze nie raz przyjdzie mi na dłużej zatrzymac się przy ich płycie. Tak jak przy "The Sea & The Sky".

Taclem