Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Jenna "Hitchiker"

Utwory : 1. Stranger 2. Hitchhiker 3. Failure to See 4. English Rose 5. Not Here, Not There, Not Anywhere 6. Halflight 7. Sly Whispers 8. Erase 9. Blackjack, Whisky & Gin 10. Winter`s Stroll
Wyd. Jenna Records 2013

Jenna "Hitchiker"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Jenna Witts to wokalistka i gitarzystka z angielskiego Devonshire. Szlify sceniczne zbierała w licznych klubach folkowych i na festiwalach, między innymi w koncertowym składzie słynnej grupy Show of Hands, dowodzonej przez Steve`a Knightley`a i Phila Beera.
Dziesięć autorskich utworów, które trafiły na nowy, trzeci solowy album Jenny, to piosenki utrzymane w klimacie lekkiego folk-rocka. W tekstach pobrzmiewają elementy typowe dla współczesnych folksingerów – autorka śpiewa o miłości, tęsknocie, rodzinnym regionie a nawet o morzu – nie ma tu jednak zaangażowanych politycznie songów, znanych podobnych produkcji starszych pokoleń folkowych bardów.
Folk-rockowe aranżacje sprawiają, ze muzyka nabiera momentami bardziej elektrycznego klimatu, łagodnie kontrastującego z akustycznymi balladami, z pięknymi partiami skrzypiec. Dzięki temu płyta może się podobać miłośnikom lekkiego, lecz nie pozbawionego ambicji rocka, podobnie jak znajdą na niej coś dla siebie fani folkowych ballad a nawet country.

Rafał Chojnacki