Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
 

login:
haso:
Nowy


Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten
Wolna Grupa Bukowina
2013-02-05 20:57:00

Nowe nagrania Wolnej Grupy Bukowina już w sprzedaży.Na płycie znalazły się wielkie przeboje zespołu Wolna Grupa Bukowina, zarejestrowane podczas koncertu w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego 4 października 2012 r.
Wolna Grupa Bukowina koncertuje z powodzeniem od ponad 42 lat, zdobywając rzesze nowych, wiernych słuchaczy. Zespół jest owacyjnie przyjmowany przez publiczność, a atmosferę „wspólnego bytowania” i śpiewania można również usłyszeć na tej płycie.
Wolna Grupa Bukowina stała się trwałym i znaczącym zjawiskiem na polskiej scenie muzycznej. Grupa zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół założony przez ówczesnego maturzystę Wojciecha Belona, wyśpiewał jedną z głównych nagród. WGB miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków, a trzon zespołu stanowili: Wojciech Belon – twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy na licznych polskich festiwalach, w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 – tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół wielokrotnie występował na scenach europejskich , a także dla Polonii w Kanadzie i USA.
Na płycie wiele znanych, lubianych i oczekiwanych przez publiczność utworów, m.in.: Majster Bieda, Bukowina, Nuta z Ponidzia, Rzeka, Sielanka o domu, Piosenka Studencka czy Pieśń łagodnych. Do płyty dołączona jest bogato ilustrowana książeczka, w której znalazły się archiwalne zdjęcia Wojtka Belona i całego zespołu.


Podczas koncertu 4 października br. zespół w składzie:

Grażyna Kulawik – śpiew,
Wojciech Jarociński – śpiew, gitara,
Wacław Juszczyszyn – śpiew, gitara
Wojciech Maziakowski – gitara basowa
Marek Zarankiewicz – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Żesławski – gitara elektrycznaTRACKLISTA:
Bukowina I
Bukowina II
Pejzaże harasymowiczowskie
Błogo bardzo będę sławić ten dzień
Letnia piosenka o zajączku
Niedokończona jesienna fuga
Ballada o Cześku Piekarzu
Czarny łeb słonecznika
Pasjans Świata
Nocna piosenka o mieście
Bar na Stawach
Wychodzimy z zimy
Sad
Chyli się dzień do kresu
Bez słów
Nuta z Ponidzia
Piosenka Wiosenna
Rzeka
Sielanka o domu
Pieśń łagodnych
Piosenka studencka
Majster Bieda