Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Hambawenah "Live Demo 18.12.2005"

Utwory : 1. Byśki 2. Julianna 3. Kamienie 4. Lipka 5. Za górami (Małgorzatka) 6. W kalinowym 7. Przeorałeś 8. Pytajo się ludzie 9. Jado flisy 10. Jade 11. Flisackowa żona 12. Jonnie I hardly knew ya
Wyd. Hambawenah 2006

Hambawenah "Live Demo 18.12.2005"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Oj zaskoczył mnie ten zespół. Owszem, spodziewałem się folk-rockowego grania, ale nie na aż tak dobrym poziomie. Nie mam pojęcia jak to się stało, że Hambawenah nie wypłynęła wcześniej na szerokie wody.
Aluzja o wodach jest o tyle na miejscu, że jest to grupa, która poprzez własne aranżacje piosenek flisackich stała się jedną z ciekawostek rynku szantowego. Moim zdaniem zasługują jednak na znacznie szerszą prezentację.
Prezentowane tu demo, to wybór nagrań z koncertu, zdarza się więc czasem, że nie wszystko brzmi na nich tak, jak muzycy by sobie tego życzyli. Jednak nawet biorąc to pod uwagę, mamy do czynienia z bardzo sympatycznym, świetnie zagranym i zaśpiewanym materiałem.
Już otwierający stawkę utwór "Byśki" stawia słuchacza na baczność. Wiele się tu dzieje - warto posłuchać. Później mamy mieszankę znanych i mniej znanych piosenek, z których większość ma w sobie coś takiego, co z miejsca kwalifikuje utwór jako hit - czy to ze względu na pomysł, czy też sam dobór materiału.
Hambawenah, to nie tylko dobrze zagrana muzyka, ale również świetne, czytelne wokale. To spory atut, bo na rodzimej folkowej scenie niewiele grup tak dobrze śpiewa.

Rafał Chojnacki