Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Gruz Brothers Band "Biała Gorączka"

Utwory : CD 1 1.Zapowiedzi 2.Dałeś mi łaskę... 3.Spinacze do bielizny 4.Na lwowskij fali 5.Na czarno 6.Niby święto 7.Piekarze 8.Tabletki ze słów 9.Zniechęcenie 10.Zgodliwość 11.Makatka dla Janka Rybowicza 12.Wolność 13.Tryptyk niedokończony 14.Kac o poranku 15.Recytacja
CD2 1.Zapowiedź 2.Zapaliłeś dzień 3.Z rozkazu serca, ognia, powietrza i wody 4.Niebo sierpniowe 5.Zabieszczaduj z nami 6.Dymi mi z czachy 7.Makatka mocno katowicka 8.Kraj odwrócony 9.Dałeś mi łaskę... 10.Biały kompas 11.Zabieszczaduj z nami
Wyd. Dalmafon 2006

Gruz Brothers Band "Biała Gorączka"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Krzysztof Myszkowski napisał o koncertach swojej nowej formacji, że to tak, jakby na nowo zaczynała się przygoda ze Starym Dobrym Małżeństwem. Może nie powiedział tak dosłownie, ale porównał atmosferę, jaka towarzyszy koncertom The Gruz Brothers Band do klubowych klimatów z początków SDM. "Biała gorączka", to zapis takiego koncertu ze Studia Radia Gdańsk. Myszkowski twierdzi, że bez poprawek i chyba ma rację, bo pomyłek słychac sporo.
Mimo, że Bracia Gruz pokrywają się częściowo z SDM pod względem personalnym, to nawet charakterystyczny głos Myszkowskiego nie jest w stanie nas oszukać. To nie jest kolejna płyta SDM. I dobrze, w końcu czasem trzeba zrobić coś innego.
Gruz Brothers, to bardziej surowe granie, muzycznie kojarzące się raczej z akustycznym wcieleniem Słodkiego Całusa od Buby, niż z macierzystą formacją muzyków. Wrażenie takie potęgują bluesowe wycieczki w niektórych utworach. Tekstowo czasem jest podobnie do starych utworów SDM, choć są też inne klimaty, zwłaszcza dotyczy to piosenek do tekstów Jan Rybowicza.
Dwupłytowy koncert to ciekawy krok do świata Braci Gruz, zwłaszcza jeśli ktoś tak jak ja pominął wcześniej ich studyjną płytę "Dymi mi z czachy" (sygnowaną jako Krzysztof Myszkowski i Gruz Brothers Band).

Taclem


Powiazane artykuly
    Recenzja: Stare Dobre Małżeństwo - "Bieszczadzkie Anioły"
    Recenzja: Stare Dobre Małżeństwo - "Kino objazdowe"