Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Furunkulus "Fette Zeiten"

Utwory : 1. Berserker 2. Nubier 3. Ragnaröck 4. Magna Bacciata 5. Vade Retro 6. Tuareg 7. Hexensabbat 8. Namenlose 9. Bulgare 10. Horus 11. Bannockburn 12. Pegasus 13. Phoenix
Wyd. Zerberus Music 2008

Furunkulus "Fette Zeiten"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Niemiecka grupa Furunkulus podąża drogą przetartą przed laty przez In Extremo, jednak bez popadania w metalowy patos.
Mamy tu muzykę niemal w pełni autorską, ale nawiązującą do średniowiecza. Mocny rytm, ostre partie solowe instrumentów i niezwykły klimat, który panuje na tej płycie, to niewątpliwe atuty jednego z najlepszych europejskich zespołów z nurtu określanego jako "medieval folk".
Choć nie jest to muzyka dawna w sensie akademickim, to prawdopodobnie pod względem ekspresji instrumentalistom z Furunkulusa bliżej do wędrownych grajków, niż wyszkolonym akademikom, grającym z nut średniowieczne kompozycje. Choć klimat płyty kojarzy się momentami raczej z postmodernistyczną quasi-historyczną mieszanką, rodem z literatury fantasy, to jednak całość ma swój niewątpliwy urok. Oczywiście jeżeli zgodzimy się na połączenie klimatów nordyckich, celtyckich, bałkańskich i germańskich z elementami sięgającymi do łacińskich źródeł włoskiego średniowiecza.

Rafał Chojnacki