Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Flook "Haven"

Utwory : 1. The Tortoise and The Hare 2. Gone Fishing 3. Mouse Jigs 4. Souter Creek 5. Asturian Way 6. Wrong Foot Forward 7. Padraig`s 8. Road to Errogie 9. On One Beautiful Day
Wyd. Flatfish Records 2005

Flook "Haven"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kilka lat temu grupę Flook okrzyknięto jednym z największych odkryć współczesnej muzyki celtyckiej. Zespół składający się z doskonałych muzyków pokazał wówczas jak można zagrać współcześnie brzmiącą, choć w pełni akustyczną, muzykę, silnie osadzoną w celtyckich brzmieniach.
"Haven" to trzecia studyjna płyta Flooka. Styl ich grania wyraźnie okrzepł, choć nie znaczy to, ze nie szykują dla nas niespodzianek. Wręcz przeciwnie, melodie takie, jak "Gone Fishing", "Souter Creek" czy "Road to Errogie" to pomysły nowe i świeże. Grupa wyraznie wychodzi na tej płycie poza wyspiarski obszar muzyki celtyckiej. Pojawiają się elementy zaczerpnięte z kultury bretońskiej i asturyjskiej. Z kolei melodia "On One Beautiful Day", to przeróbka utworu "Eräänä Kauniina Päivänä" fińskiej grupy Frigg. Oryginału możemy szukać na recenzowanej tu niedawno płycie, zatytułowanej po prostu"Frigg". Warto porównać te dwa utwory.
Flook na swej nowej płycie nie rozczarowuje. To spełnienie obietnic, jakimi były poprzednie albumy. Piękne wolne fragmenty przechodzą płynnie w rewelacyjnie zagrane, szybkie jigi i reele. Przy muzyce z "Haven" trudno usiedzieć na miejscu.

Taclem


Powiazane artykuly
    Artykul: Wywiad: Flook