Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Erwilian "Renovata"

Utwory : 1. Elora 2. Vecy le Mai 3. The Festival 4. Lamb of God 5. The Song of The Master`s Call 6. Memories 7. Three Ravens 8. Road To The Faire 9. Quartet 10. Ton-y-Botel 11. Waringwood 12. Seven 13. South Prairie Rain 14. Come Thou Fount
Wyd. WWW Productions 2005

Erwilian "Renovata"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Chyba tylko w Stanach możliwe jest spotkanie tak różnych wpływów w jednym zepsole muzycznym. Ewilian to kapela, którą można spokojnie określić akustycznym zespołem z kręgu world music.
Ponad 50 minut głównie spokojnego, folkowego grania na replikach dawnych instrumentów, to najlepsze przedstawienie tego co gra ta grupa. Myślę że bardzo na miejscu byłaby tutaj analogia do wczesnego okresu grupy Clannad, z tym tylko wyjątkiem, że miejsce celtyckich inspiracji zajęłyby tu bardziej ogólnoeuropejskie wzorce, z delikatnymi nawiązaniami do muzyki dawnej.
W muzyce Erwiliana jest też sporo miejsca na autorskie kompozycje, pod tym względem mogą troszkę przypominać polską grupę White Garden. Jest to porównanie o tyle trafne, że oba zespoły wykonują głownie kompozycje instrumentalne.
Co ciekawe w na płycie "Renovata" znajdują się również dwie kompozycje Davida Arkenstone`a, klasyka elektronicznych brzmień world music. Okazuje się że akustycznie brzmią jeszcze lepiej!
Erwilian to zespół, który nie zapowiada żadnych rewelacyjnych posunięć w folku, ot po prostu gra swoje najlepiej jak potrafi. I to chyba właśnie ich recepta na sukces.

Taclem