Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Emsaverien "Second Vandanges"

Utwory : 1. Les Vendanges 2. Laridé caliente 3. Les yeux qui brillent 4. Entre nous 5. J`ai ben pris du plaisi` 6. M.Z.K. 7. A la regle 8. Le luthier de Neufchâteau 9. Les Vendanges a la main

Emsaverien "Second Vandanges"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Świeża muzyka z Bretanii to zawsze powód do radości dla miłośnika celtyckich rytmów. Francuska Bretania jest obecnie obok hiszpańskiej Galicji i Asturii prowincją, gdzie najciekawiej rozwija się muzyka celtycka.

Własne kompozycje członków grupy uzupełniają tu melodie tradycyjne. Pojawiają się też nawiązania do współczesnych klasyków bretońskiego grania, jak Le Bigot.

Jako że Bretania to kraj, gdzie do tańca często się również śpiewa, to mamy tu też sporo ciekawych pieśni. Właściwie zbiór ten jest wyborem większości najbardziej charakterystycznych tańców z tamtych regionów. Mamy tu tańce an dro, branle, a także mazurki i polki, które od wieków pojawiają się również w tamtejszym repertuarze.
Muzyka Emsaverien jest ciekawie zaaranżowana. Mimo że słychać tu spory szacunek dla tradycji możemy też posłuchać aranżacji bardziej rockowych, czasem wręcz jazz-rockowych. Smaczki z różnych stylów muzycznego świata pojawiają się z resztą dość często. Wnikliwy słuchacz wyłapie tu zarówno sambę, jak i funky. Dzięki takim zabiegom płyta jest znacznie ciekawsza w odbiorze, gdyż przy kilkukrotnym przesłuchaniu pozwala na odkrywanie kolejnych, pominiętych wcześniej szczególików.

Taclem