Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Elizabeth LaPrelle "Rain And Snow"

Utwory : 1. Gypsen Davey 2. Black is the Color 3. Come All You Fair and Tender Ladies 4. My Dearest Dear 5. Darlin` Corey 6. Over the River Charlie 7. Squirrel 8. Wagoner`s Lad 9. Come All You Virginia Girls 10. West Virginia Mine Disaster 11. Fly Around My Blue-Eyed Gal 12. Devil`s Nine Questions 13. Young Emily 14. Pretty Saro 15. Storms are on the Ocean 16. Whole Heap A Little Horses 17. Rain and Snow
Wyd. Elizabeth LaPrelle 2004

Elizabeth LaPrelle "Rain And Snow"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Elizabeth LaPrelle pochodzi ze stanu Virginia i wraz z przyjaciółmi nagrała płytę zawierającą zestaw starych ballad. Generalnie mieści się on w granicach amerykańskiego folku z lekkim odskokiem w kierunku europejskich korzeni. Dzięki temu album powinien spodobać się też miłośnikom muzyki celtyckiej.
Album ten wpisuje się doskonale w amerykańską modę na odkrywanie akustycznych brzmień w amerykańskich korzeniach. Jak sama artystka przyznaje są to w większości piosenki, których nauczyła się od rodziców. Znajdują się tu też ballady znane z płyt Joan Beaz, Carter Family czy z kolekcji Alana Lomaxa.
Mimo że podczas nagrań Elizabeth LaPrelle była szesnastoletnią dziewczyną, to jej głos jest już na tyle dojrzały, by doskonale sprawdzać się w prezentowanym przez nią repetuarze. Słychać to zwłaszcza w piosenkach wykonywanych bez akompaniamentu. Amerykanka świetnie panuje tu nad swom głosem.
"Rain And Snow" to bardzo porządna płyta. Po tej porcji starych ballad z niecierpliwością czekam na nową, zapowiadaną już płytę Elisabeth.

Taclem