Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Ed Ryan "Make it so"

Utwory : 1. Claustrophobia 2. Make It So 3. Media 4. Angel of Mercy 5. She's Mine All Mine 6. Joyful Noise 7. The S.S. Marie 8. The Counting of the Curs 9. Return to Her 10. Imaginary Day 11. Key to the Sky 12. Mouse in the House 13. Last Monday (Of A Long September) 14 The Honeymoon Song 15. That's My Dream 16. I Will Be With You.
Wyd. Ed Ryan 2004

Ed Ryan "Make it so"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Album "Make it so" to płyta którą Ed Ryan nagrał od początku do końca sam. Wszystkie instrumenty i ścieżki wokalne są jego autorstwa.
Zawarta tu muzyka, to akustyczne granie w folkowym stylu. Czasem piosenki te nawiązują do brytyjskiej klasyki spod znaku The Beatles. Powstało w ten sposób spokojne pop-folkowe granie, którego da się słuchać w każdych warunkach.
Jednak okazuje się że po kilku przesłuchaniach płyta zaskakuje czymś więcej. Posłuchajcie chociażby "The Counting Of The Curs". To prawdziwa irlandzka piosenka, tyle tylko, że całość napisał i nagrał Ed Ryan. Nawet akcent, który w innych piosenkach był nieodczuwalny, tu zdecydowanie skręca w stronę Irlandii.
Za najbardziej udaną piosenkę uznałbym tu humorystyczny utwór "Mouse in the House". Sympatyków pieśni związanych z morzem zadowoli za to na pewno piękna pieśń. "The S.S. Marie", nawiązująca do klimatów dawnych opowieści.
Z pozoru to prosta płyta, ale za każdym przesłuchaniem odkrywa się na niej coś nowego.

Taclem