Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Drake


Drake
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Początek zespołu Drake to styczeń 2004 roku. Wtedy to zrodził się pomysł na uczczenie święta Irlandii, dnia św. Patryka. Wspólne granie przyniosło wiele radości, więc pomysł na rozpoczęcie działalności zespołu nabrał konkretnego kształtu w postaci repertuaru, tak tradycyjnego jak i własnych kompozycji.
Drake grywał na imprezach plenerowych i w częstochowskiej Tawernie Port. W listopadzie 2004 roku. zespół wyruszył na pierwszy festiwalowy konkurs. Występ na Morskich Opowieściach w Morsku k. Zawiercia przyniósł zwycięstwo w konkursie, a to otworzyło Drake’owi drzwi do występów na największych szantowych festiwalach w Polsce. Marzec 2006 to wygrana na festiwalu we Wrocławiu i nagroda w postaci nagrania i wydania pierwszej płyty. ”Talizman” ukazał się w marcu 2007 roku. Muzyka zawarta na tej płycie to piosenki autorski i tradycyjne melodie celtyckie.
Maj 2011 roku, to data premiery drugiego, autorskiego albumu Drake’a zatytułowanego „Legenda’. Brzmienie zespołu na tej płycie zostało wzbogacone o mandolinę i irish bouzouki.
W ciągu kilku lat działalności Drake zagrał ponad 250 koncertów na kilkunastu festiwalach oraz w tawernach i klubach muzycznych w całym kraju. Grupa co roku organizuje w marcu w rodzinnej Częstochowie imprezę tematycznie związaną z dniem św. Patryka, na którą zaprasza największe gwiazdy polskiej sceny folk i szanty.
Dzisiaj Drake’a tworzą:
Sławek Bielan - śpiew, bodhran, instrumenty perkusyjne
Bartek Wręczycki - akordeon
Andrzej Drzastwa - gitara basowa
Piotrek Pala - gitara elektroakustyczna
Wojtek Kotas - whistle, śpiew

MP3
 Fram 1912 Folk morski5.5 MB
 Duchy wybrzeża Folk morski8.7 MB