Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Demon Barbers "Disco at the Tavern"

Utwory : 1. Intro: Prince of Cabourg`s Hornpipe 2. Ranzo (The Wild Goose Shanty) 3. May Song 4. Bitter Withy 5. Aye Fly 6. Rambling Rover 7. Sally Free & Easy 8. Sir Lionel & The Boar 9. Two Brothers 10. Swimming Song 11. Three Ravens 12. Go Boys Go (Chemical Workers Song) 13. Disco at the Tavern
Wyd. Demon Barber Sounds 2015

Demon Barbers "Disco at the Tavern"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Grupa The Demon Barbers zaprasza nas na nietypową dyskotekę. Beaty są wprawdzie z naturalnej perkusji, wokale śpiewają w harmonii a całość podana jest w nowocześnie zrealizowanej konwencji folk-rocka z elementami funky i jazzu, jednak nie można odmówić tej muzyce tanecznego potencjału.
Już na samym początku płyty dzięki starej szancie "Ranzo" przenosimy się w rejony kojarzące się z grupą Bellowhead. Nie ma tu jednak bombastycznego kabaretu, ale temat, choć potraktowany żartobliwie, brzmi ciekawie. W kolejnych utworach nieco spokojniejsze granie przeplata się z tanecznymi melodiami. Najbardziej tradycyjnie brzmią jednak wokale, które wywodzą się z dobrej folkowej szkoły. Damien Barber to wciąż jeden z ciekawszych głosów na brytyjskiej scenie, a pozostali członkowie zespołu dzielnie go wspierają. Również skrzypce Bryony Griffith to klasa sama w sobie.
Na nowej płycie Anglicy sporo eksperymentują ze brzmieniem. nie jest to jednak wiejska dyskoteka, a po prostu przemyślana produkcja, w której nowoczesne elementy wykorzystano w służbie muzyki tradycyjnej. Tej ostatniej na szczęście również tu nie zabrakło. Słychać, że to muzyka wywodząca się z korzeni, które przeszczepiono od grupy Fairport Convention. W przypadku The Demon Barbers mamy do czynienia ze podkolorowaniem całości celtycką nutka, co u brytyjskich zespołów folkowych nie jest rzeczą częstą.

Rafał Chojnacki