Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Dartz


Dartz
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

The Dartz to grupa pochodząca z St. Petersburga. Założona została w 1997 roku, pojęcie grania "folk music" członkowie zespołu rozciągnęli od muzyki irlandzkiej i szkockiej, po przeboje z lat 60-tych. Później doszły jeszcze elementy muzyki bretońskiej, cygańskiej i żydowskiej, z czasem ograniczając nieco wpłyty rythm`n`bluesa. Do tego doszłu własne kompozycje, wykonywane przez zespół po rosyjsku.
Powstał w ten sposób styl, który muzycy na własny użytek nazwali akustycznym folk-popem.
Zespół tworzą młodzi instrumentaliści i śpiewacy. Ann Khotina, jedyna dziewczyna w zespole, gra na skrzypcach. Wladimir "Hermano" Kozaczek, jest flecistą zespołu, gra na wszelkich fleto-podobnych instrumentach, od fletu klasycznego, po instrumenty z Ameryki Południowej. Igor Starostin gra na gitarch. To on odpowiada za odrobinę rock`n`rollowego powiewu w brzmieniu zespołu. Siergiej "Słoń" Czibiriew to basista grupy. Głównym wokalistą jest Dee Kourtsman, grający też na mandolinie i piszący piosenki.
Często w grupie śpiewają trzy osoby, poza Dee równieżz Igor i Słoń, wiele osób więc kojarzy The Dartz jaki zespół głównie wokalny.

Oficjalna strona zespołu: www.dartz.spb.ru

MP3
 Jabllochnaja Pesnja Rosyjski Celtic Rock2.8 MB
 Perewerni Stranicu Rosyjski Celtic Rock5.1 MB
 Staryj Tojwo Rosyjski Celtic Rock3.3 MB