Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Czas na Grass "Time for Grass"

Utwory : 1. Wayfarin` Stranger 2. Carry Me Across The Mountain 3. The Hymn Of Ordinary Motion 4. Saw You Running 5. Pograssie 6. Hold To A Dream 7. Baby Don`t You Break My Hart Slow 8. Rain Please Go Away.
Wyd. Studio ART/ZSJ 2007

Czas na Grass "Time for Grass"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Czas Na Grass, to młody zespół, który wbrew panującym modom postanowił postawić wszystko na kartę z napisem "bluegrass". Może to nie do końca prawda, bo część repertuaru zespołu, to również amerykański folk, ale i tak daleko im do mdławych hitów z list przebojów. Mają za to o wiele więcej charakteru i niewymuszonej, naturalnej przebojowości.
Wielki plus już na samym starcie płyty, to ciekawa aranżacja standardu "Wayfarin` Stranger". Ciekawie rozłożone napięcie sprawia, że utwór ten intryguje od pierwszych taktów.
W "Carry Me Across The Mountain" Dana Tyminskiego docieramy wreszczie do serca Zachodu, gdzie bije gorące źródło country i bluegrass. Podobnie jest w "Saw You Running", piosence z repertuaru Mary Black. Z kolei melodia Jerry`ego Douglasa "The Hymn Of Ordinary Motion" kieruje nas w akustyczno-folkowe granie, gdzie króluje podszyta akustyczną gitarą nostalgia.
Kwintesencją żywiołowego grania jest tu instrumentalna kompozycja zatytułowana przez zespół "Pograssie". Z kolei jeśli chodzi o warstwę piosenkową, to doskonale sprawdza się tu wspomniany tu już "Wayfarin` Stranger" i z "Hold To A Dream" (autorstwa Tima O`Briena). Nie zabrakło również utworu "Baby Don`t You Break My Hart Slow", napisanego przez Vondę Shepard, artystkę, którą spopularyzowały piosenki pojawiające się w serialu "Ally McBeal". Zaprezentowany tu utwór, to piękna folkowa ballada, świetnie zagrana przez polską grupę.
Czas na Grass zedebiutował w dobrym stylu. Nie wiem jednak czy nasza scena jest gotowa na taką grupę.

Taclem