Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Cochon Bleu "Eau"

Utwory : 1. Oil 2. Chere Mom 3. Livre De Tabac 4. Cochon Bleu 5. Fossé De Café 6. Dear Doctor 7. Gran Tasso 8. J`aime Pas Les Haricots 9. Acadian Two-Step 10. Eunice Two-Step 11. Debout A Ta Porte 12. Swimming Song 13. Coq Courbé 14. Ton Tour 15. Me And My Cousin 16. Robe Barrée 17. Lance Meg Waltz 18. Sorcier Du Mal
Wyd. I-C-U-B-4-T 2004

Cochon Bleu "Eau"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Cajun na folk-rockowo? Proszę bardzo, na dodatek prosto z Holandii. Mimo, że brzmi to bardzo multikulturowo, to zaznaczę, że że wokaliści amerykańscy, śpiewający w cajun w większości nie znajątego dialektu i śpiewają fonetycznie. Cochon Bleu nie są więc wiele gorsi, zwłaszcza, że mieszkają przez granice z jednym ze źródeł muzyki cajun. Mówię tu o tradycjach francuskich, mających wpływ też na muzykę Niderlandów.
Wspomniałem o folk-rocku. Oprócz tradycyjnych instrumentów (akordeon, mandolina, tarka, harmonijka ustna, akustyczna gitara) Cochon Bleu używają też rockowej perkusji i elektrycznej gitary.
Efektem jest jedna z najsympatyczniejszych cajunowych płyt, jakie słyszałem. Niby wierna stylistyce z południa Stanów, a jednak bardzo różnorodna i naprawdę ciekawa. Być może dizeje się tak dzięki kroplom folku bliższego Europie (jak "J`aime Pas Les Haricots" i "Ton Tour"), czegoś ze starego rocka i boogie ("Eunice Two-Step") i tej odrobinie country (jak w "Dear Doctor", który to utwór jest nota bene coverem Rolling Stonesów).
Jeśli ktoś spodziewa się po tej płycie jakichś niesamowitych emocji... to nie powinien się zawieźć. Jest to strasznie szczera i jednocześnie bardzo dobrze zagrana płyta.

Taclem