Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Celtic Sopranos


Celtic Sopranos
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Irlandzki duet The Celtic Sopranos, to wokalna grupa, którą tworzą obdarzone pięknymi sopranami wokalistki Annemarie Gillman i Gillian Quinn. W nagraniach i na scenie towarzyszą im muzycy sesyjni.
Annemarie ukończyła studia na The Royal Irish Academy of Music, koncertowała między innymi z kultowym irlandzkim show Micheala Flatley`a "Lord of the Dance", z którym dotarła również do Polski. Gillian ukończyła tą samą szkołę, jednak przez wiele lat jej podstawowym kierunkiem studiów była gra na flecie.
Śpiewaczki poznały się dzięki udziałowi w klasyczno-folkowym show Andy`ego Cooneya, zatytułowanym "Forever Irish". Wspólną pracę rozpoczęły w styczniu 2013 roku i po kilku tygodniach były już w stanie wystąpić po raz pierwszy jako The Celtic Sopranos.
Muzyka proponowana przez zespół to połączenie tradycyjnych celtyckich tematów z orkiestracjami oraz zróżnicowane techniki wokalne. Rewelacyjne warunki głosowe pozwalają śpiewaczkom na sprawne wykonywanie utworów na przemian, z operowym i tradycyjnym śpiewem.

Rafał Chojnacki