Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Cathy Jordan "All the Way Home"

Utwory : 1. The Bold Fenian Men 2. Eileen McMahon 3. The Road I Go 4. The River Field Waltz 5. In Curraghroe 6. Sliabh Gallion Braes 7. The Banks of the Foyle 8. The Jordan Jig 9. Ould Ballymoe 10. The Lark in the Clear Air 11. All the Way Home
Wyd. Blix Street 2012

Cathy Jordan "All the Way Home"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Był taki czas, kiedy popularna w całej Europie irlandzka grupa Dervish uchodziła w Polsce za synonim nowoczesnego grania akustycznej muzyki celtyckiej. Mimo że Dervish w ostatnich latach ucichł, mamy jednak czym nacieszyć uszy. Oto bowiem pojawił się solowy album Cathy Jordan, wokalistki tej grupy.
Zaczynając od nastrojowej i oszczędnie zaaranżowanej ballady rebelianckiej "The Bold Fenian Men", przez autorskie kompozycje Cathy i jej przyjaciół ("The Road I Go", "The River Field Waltz", "In Curraghroe", "All the Way Home") i tradycyjne melodie i pieśni dochodzimy do tytułowego utworu, który niczym klamrą zamyka album. Dominują tu nieco spokojniejsze niż w przypadku Dervisha rytmy, jednak muzyka ma w sobie ten sam pierwiastek, który zachwycał w przypadku produkcji starego zespołu Cathy.
Ciekawie prezentuje się zestaw gości na tej płycie. W studio razem z wokalistką znaleźli się m.in. Andy Irvine, Liam Kelly, Eddi Reader i Gustaf Ljunggren. Już choćby ich udział powinien nakłonić miłośników tradycyjnej i improwizowanej muzyki do kontaktu z tą płytą.

Rafał Chojnacki