Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Caladh Nua "Next Stop"

Utwory : 1. Miss Susan Coopers 2. Dancing Eyes 3. Farewell to You 4. Coens Reels 5. Mheall sí lena Glórthaí mé 6. The Goldrush 7. The Granny in the Corner 8. The Cruel Lowland Maid 9 Slide Set 10. Fuigfidh mise an Baile seo 11. Neidín Reels 12 Next Stop
Wyd. Caladh Nua 2011

Caladh Nua "Next Stop"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

U progu XXI wieku pojawiło się sporo kapel celtyckich, którym udało się zabrzmieć nowocześnie i świeżo, bez jednoczesnego kaleczenia tradycyjnej muzyki. Caladh Nua na ich tle brzmią dość zachowawczo, bardziej tradycyjnie niż nowocześnie. Chyba że za nowoczesne uznamy wycieczki w kierunku muzyki bluegrass w "The Goldrush".
N ie zmienia to jednak faktu, że mamy tu do czynienia z piękną muzyką, która urzeka od pierwszego wejrzenia. jest tu wszystko to, czego brakuje na kolejnych płytach z pijackimi irlandzkimi przyśpiewkami rodem z pubów. Delikatne wokale, oszczędne, ale świetnie zagrane partie instrumentalne i sporo estetycznego zmysłu. Spora w tym zasługa instrumentalistów, którzy choć pochodzą z rożnych irlandzkich hrabstw potrafią znaleźć wspólne brzmienie.

Rafał Chojnacki