Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Bruce Springsteen "We Shall Overcome"

Utwory : 1. Old Dan Tucker 2. Jesse James 3. Mrs. McGrath 4. Oh, Mary, Don`t You Weep 5. John Henry 6. Erie Canal 7. Jacob`s Ladder 8. My Oklahoma Home 9. Eyes On The Prize 10. Shenandoah 11. Pay Me My Money Down 12. We Shall Overcome 13. Froggie Went A-Courtin` 14. Buffalo Gals 15. How Can I Keep From Singing (bonus track)
Wyd. Sony 2006

Bruce Springsteen "We Shall Overcome"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Znanemu amerykańskiemu rockowcowi zdarzały się już folkowe wycieczki, jednak nigdy nie podejrzewałem, że jego album wyląduje na głównej stronie Folkowej, jako płyta polecana. I to n dodatek polecana w całości, bowiem album "We Shall Overcome" to granie takie, jakie staramy się promować. Wyjeśnieniem dla wszystkich nie znających tego krążka niech będzie podtytuł albumu - "The Seeger Sessions". Hołd oddany piosenkom napisanym, lub wypromowanym przez artystę będącego jedną z ikon amerykańskiego folku, to na pewno dobry pomysł na ciekawą płyte.
Pod kątem muzycznym mamy tu przegląd tego co ciekawe w interesujących nas dźwiękach zza oceanu. Jest troszkę bluegrassa, bluesa, jazzu, starego rock`n`rolla, folk-rocka i folku. Wszystko to wpisane w znane i mniej znane utwory z repertuaru Pete`a Seegera.
Jakiś czas temu swój renesans przeżywał Woody Guthrie, później śmierć Johnny`ego Casha dopisała ostatni rozdział do jego biografii, a teraz Springsteen postanowił przypomnieć światu o Seegerze. Trzeba przyznać, że przyłożył się do swojej pracy, zatrudnił bowiem dwunastu doskonałych muzyków, z którymi przez trzy dni szlifował pomysły na nowe aranżacje Seegera. Polscy słuchacze, nawet Ci, którzy nie znają twórczości genialnego folkowca mogą rozpoznac niektóre z piosenek. "Erie Canal" czy "Shenandoah" zadomowiły się bowiem na naszej scenie szantowej. A jak bardzo się różnią znane wersje od nowych? Sprawdźcie!
Wciąż jestem zaskoczony efektem liftingu, jakiemu poddano te piosenki, nie łatwo było pewnie niektóre z nich tak zaaranżować. Polecam zapoznanie się z tym materiałem, mam nadzieję, że nie będzie w Polsce trudu z dostaniem tej płyty.

Taclem