Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Berkley Hart "Pocket Change"

Utwory : 1. Waking Up With You 2. Lay Me Down 3. Jaguar Sun 4. For Lillian 5. Pocket Change 6. Six Feet Down 7. Little League 8. Maybe I Was Wrong 9. Has Anybody Here Seen Hank? 10. Two Small Birds 11. Anymore
Wyd. PSB Records 2006

Berkley Hart "Pocket Change"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Berkley Hart to duet, który tworzą: syn wędrownego kaznodziei - Jeff Berkley - i urodzony w wigilię autor piosenek i wokalista - Calman Hart. Być może to właśnie wstawiennictwu niebios obaj panowie zawdzięczają swoje talenty. Obaj piszą bowiem doskonałe piosenki, które mogą się spodobać nie tylko miłośnikom folku, ale też po prostu wielbicielom dobrej muzyki akustycznej.
To jż czwarta płyta na której Jeff i Calman raczą nas swoimi utworami. Tym razem proponują dziesięć autorskich piosenek, głównie ballad. Właściwie trudno się zdecydować która z nich jest najlepsza ja stawiałbym na klimatyczną "Jaguar Sun", nostalgiczną "Six Feet Down" lub lekko rozkołysaną "Maybe I Was Wrong". Wszystkie są dobre.
Perłą w balladowej koronie płyty jest jednak cover, przeróbka "Has Anybody Here Seen Hank?" grupy The Waterboys. Pobrzmiewająca tam harmonijka ustna nadaje mu momentami niemal bluesowego charakteru, Oczywiście jest to blues w granicach folku - jak wszystko na "Pocket Change".
Dziwnym trafem mój kontakt z Berkley Hart rozpoczął się od ich ostatniej studyjnej płyty, mam jednak zamiar zapoznać się wkrótce z jakimiś innymi nagraniami. Wówczas na pewno dam Wam o tym znać.

Rafał Chojnacki


Powiazane artykuly
    Recenzja: Berkley Hart - "Wreck `N Sow"