Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Belfast Food "Zeleni Album"

Utwory : 1. Teatralna 2. Ja te poznam 3. Vjetar i dim 4. Ribarska 5. Lagano, lagano 6. Trivijalna stvar 7. Već viđeno 8. Brancin i ješka 9. Usne od meda 10. ...u visokoj travi 11. I was a boy 12. Samo s tobom mogu biti ja i to je sve 13. Zvjezdana prašina 14. La la bye 15. Jutarnja erekcija (live) 16. Samo s tobom mogu biti ja i to je sve
Wyd. 2006

Belfast Food "Zeleni Album"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Nowa płyta chorwackiej wersji The Pogues przynosi nam trochę zmian. Belfast Food to wciąż kapela, w której brzmieniu usłyszymy sporo folk-rockowej irlandczyzny, jednak większość piosenek, to autorskie kompozycje, w które zgrabnie wpleciono celtyckie motywy.
Gdyby porównywać dzisiejsze brzmienie Belfast Food do starszych albumów, to trzeba powiedzieć o sporym progresie. W takiej formie ich album jest znacznie łatwiejszy do przełknięcia przez osoby nieznające folku, Nie jest to może pop, ale niektóre utwory mogłyby zaistnieć na listach przebojów (Np. "Vjetar i dim" czy lekki swing zmieszany ze ska w "Lagano, lagano").
Nieco egzotyczny język, w jakim śpiewane są piosenki sprawia, że bacznie nadstawiamy ucha. Wówczas nietrudno zauważyć, że melodie doskonale z tym językiem współgrają.
Gdybym miał wymieniać ulubione utwory z tej płyty to na pierwszy ogień trafiłaby piosenka "Ribarska", sympatyczny instrumental "...u visokoj travi" i bardzo klimatyczne "Već viđeno" i "Zvjezdana prašina".

Rafał Chojnacki