Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Alla Fagra "Vata Pussar"

Utwory : 1. Vata Pussar 2. Slaget 3. Sol i Pannan 4. Villovals 5. Davids Klagan 6. Ask a Lata Bli 7. Bittra Tjut 8. 70-Polskan 9. Gra Fagel 10. Kvall
Wyd. Nordic Tradition 2009

Alla Fagra "Vata Pussar"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Formacja Alla Fagra na zdjęciu z okładki płyty wygląda jak brytyjski zespół psycho-folkowy z przełomu lat 60/70-tych. Psycho-folk był wówczas odpowiedzią pokolenia hippisów na zainteresowanie muzyką ludową. Czy coś poza wyglądem muzyków prowadzi nas jeszcze w tym kierunku?
Muzyka szwedzkiego zespołu prowadzi nas w kierunkach znanych już z dokonań takich zespołów, jak Ranarim i Gjallerhorn. Różnica między nimi jest jednak taka, że młoda grupa z Malmo jest dopiero na dorobku, przez co bardziej muszą się starać.
Począwszy od tytułowego "Vata Pussar" aż do kończącego płytę "Kväll" mamy tu do czynienia z bardzo luźno zagranym akustycznym folk-rockiem, na który spory wpływ miała muzyka świata. Słychać tu sporą radość płynącą z grania, być może to właśnie zbliża granie Alla Fagra do radosnego jamowania zespołów psycho-folkowych. Jednak znacznie więcej tu uporządkowanych dźwięków. A nam pozostaje się cieszyć, że w katalogu Nordic Tradition znajdują się również takie grupy.

Rafał Chojnacki