Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Alasdair Fraser & Natalie Haas "In the Moment"

Utwory : 1. Valley of the Moon Reel 2. Between 3. Alien Ceilidh 4. Salamanca 5. Cuillin Nights 6. John MacDonald’s 7. Miss Laura Risk 8. Giga de Tenerife 9. Natalie Mariah 10. Trip to Pakistan 11. Christina 12. Cameron’s Caper 13. Willie Fernie 14. Rob Fraser’s Welcome to San Francisco
Wyd. Greentrax 2007

Alasdair Fraser & Natalie Haas "In the Moment"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kto by się spodziewał, że tak wiele muzyki można wykrzesać z dwóch instrumentów. Wiolonczela i skrzypce - tak podobne, a tak różne. Niewątpliwie warto zmierzyć się z albumem, nagranym przy ich użyciu. Oczywiście gościnnie grają tu i inne instrumenty (m.in. małe dudy szkockie, na których zagrał Eric Rigler, nadworny dudziarz Jamesa Hornera), ale podstawa to skrzypce i wiolonczela.
Alasdair Fraser to znany szkocki muzyk, znany m.in. z formacji Skyedance. Nagrywał też z Paulem Machlisem i Tony`m McManusem.
Z kolei Natalie Haas to młoda wiolonczelistka, współpracująca m.in. z Markiem O`Connorem i Natalie MacMaster,
Skrzypek i wiolonczelistka dzielą się muzyką w sposób fenomenalny. On z wirtuozerią pomyka smyczkiem po strunach, wygrywając szybkie i precyzyjne nutki. Ona zdecydowanymi pociągnięciami dodaje prezentowanej muzyce zdecydowania, klimatu i wykończenia, którego brakowałoby, gdyby Fraser grał sam. Na dodatek są tu chwile, kiedy wiolonczela jest wykorzystywana nieomal jak instrument rytmiczny. Innym zaś razem gra zarys melodii, zanim pojawią się skrzypce.
Większość kompozycji jest autorstwa Alasdaira Frasera, ale zachowują one charakterystyczny rytm muzyki szkockiej, pozwalając jednocześnie na wirtuozerskie popisy muzyków.

Rafał Chojnacki