Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Aine Minogue "Celtic Meditation Music"

Utwory : 1. Blind Mary 2. Aran Boat Song 3. Far Beyond Yon Mountain/Bridget Cruise 4. Were You At The Rock 5. Bruach Na Carraige Bana/At The Edge Of The White Rock 6. Dark Island 7. An Bhoutais 8. Gentle Maiden 9. Dawning Of The Day 10. Easter Snow 11. Limerick`s Lamentation
Wyd. Sounds True 2004

Aine Minogue "Celtic Meditation Music"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

W czasach mojej fascynacji folkowo-atmosferycznymi brzmieniami spod znaku Clannad, Enyi czy new-age`owych eksperymentów Alana Stivella natrafiłem też na nagrania Áine Minogue. Do dziś wiem o niej niewiele, może poza tym, że jest irlandzką harfistką i mieszka w Ameryce.
"Celtic Meditation Music" to najbardziej łagodne z łagodnych spojrzeń na muzykę celtycką. Folkowe elementy są tu niepodważalne, jednak nie da się również ukryć, że album ten doskonale spełni się również jako podkład do terapii czy relaksu.
Dominuje na tej płycie celtycka harfa, ale czasem pojawiają się fragmenty niesamowicie zaskakujące. Tak jest w przypadku pięknego utworu pt. "Were You At The Rock", gdzie nagle rolę instrumentu wiodącego przejmuje wiolonczela. To bardzo dobry fragment płyty.
Jeśli lubicie płyty spokojne, to "Celtic Meditation Music" na pewno przypadnie Wam do gustu.

Rafał Chojnacki